Isaszeg
ITK-majális
Notter Béla, 2012. május 28. 12.25Május utolsó szombatján immár évek óta erdei környezetben bográcsolást tartunk. Így történt ez ebben az évben is napsütéses szép időben, 38 fő részvételével.
9 órától gyülekeztünk Isaszegen, a Honvédsírokhoz vezető út mellett erdei pihenőhelyen. A főzési előkészítő munkák nagy részét otthon előre elvégeztük, így több idő maradt baráti csevelyre. Gyújtóst is otthonról vittünk, fát pedig kerestünk az erdőben. Szomorúan tapasztaltuk, hogy mások ezt nem így csinálják, hanem barbár módon az esőbeálló tetőzetét égetik el. Eljutunk-e valamikor kis hazánkban oda, hogy a sok munkával és pénzzel mindnyájunk hasznára létrehozott köztéri berendezéseket ne csak prédának tekintsék egyesek?
Babgulyás volt a menü füstölt csülökkel és marhahússal. Ez hosszú főzést igényel, de – mint az várható volt - addig sem maradtunk éhen. Padlizsánkrém, mangalica szalonna, sütemények mind arra vártak, hogy bekebelezzük őket. Fél három után készült el az ebéd. Nagyon finomra sikeredett, repátázott is mindenki, hiszen Péter szíves invitálásának senki sem tudott ellenállni. Aki nem tudott eljönni, de bejelentkezett, annak „csomagoltunk”. A már szintén hagyományos edényborításról ezúttal Janika gondoskodott – szerencsére most csak a kifőzött kávék estek áldozatul.
Ebéd után még kicsit cihelődtünk, koccintgattunk, aztán a társaság legnagyobb része sétára indult. Előbb egy mély horhosban haladtunk, majd kikapaszkodva az útra az isaszegi csatában elesett ismeretlen lengyel kapitány és Harsányi Bálint sírjánál, kicsit később pedig a Honvédsíroknál álltunk meg. Ezután elmentünk Isaszeg legmagasabb pontjához a Kálvária-hegyre, majd az dótorony felé vezető útról letérve úttalan-utakon haladva a Z jelzésnél kötöttünk ki. Innen visszaindultunk bázispontunkhoz. Még beszélgettünk egy darabig, aztán 7 óra felé hazamentünk.
- A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges
Közgyűlés, farsang
Notter Béla, 2012. február 20. 16.23Szombaton tartottuk éves közgyűlésünket, amelyen örvendetesen 35-en vettünk részt, bőven a határozatképességen felül. Így nem volt akadálya annak, hogy az éves beszámolót, pénzügyeinket első nekifutásra megszavazzuk. Vasárnap pedig az Isaszegi Nyugdíjasok Baráti Körének meghívására 15-en farsangi bálon vettünk részt.
A bál műsorral kezdődött, melyet részben a nyugdíjasok unokái, részben az isaszegi cigány tánccsoport adott. Legelső műsorszám egy rendkívül nehéz és látványos akrobatika szám volt. Ezt követte 7 kislány és egy kisfiú tökéletes ritmusérzékkel, összeszokottan bemutatott modern táncai. A műsort iskoláskorú cigány tánccsoport zárta. Nem véletlenül mondják, hogy „vérükben van” a tánc. Fergeteges iramú táncukkal mindenkit lenyűgöztek, megalapozták a többiek hangulatát is a további táncoláshoz.
Ezután jöttünk mi, az eddigi passzív nézők. Kovácsik Misi érti a módját, hogyan kell felállítani az embereket az asztaltól, és mozgásra bírni. Sokan perdültek táncra, de beképzeltség nélkül állíthatom, hogy klubunk tagjai vitték a prímet. Táncot pihenésképpen kétszer szakította meg tombolasorsolás. A szerencsénkre sem panaszkodhatunk, több ajándékot is nyertünk.
- A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges
Vetítettképes élménybeszámoló 2011. II. félévi túráinkról
Notter Béla, 2012. február 15. 12.282012. február 18-án 16 órai kezdettel klubunk 2011. második félévi túráinak képeiből láthatnak képeket mindazok, akik megtisztelnek jelenlétükkel. Részletek a mellékelt meghívón találhatók.
- A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges
TV-riport
Balogh Zoltán, 2012. január 25. 13.15A Múzeumi esték keretében január 14-én lezajlott vetítettképes élménybeszámolón felvételt készített a helyi TV, valmint Notter Bélának is tett fel kérdéseket klubunkkal kapcsolatban. Ennek egy része látható a 48. perctől.
- A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges
Isztria, Szlovén-Alpok
Notter Béla, 2012. január 3. 18.302012.01.14-én vetítést tartunk az isaszegi Falumúzeumban szeptemberi isztriai, Szlovén-Alpokban tett utunkról. Részletek a mellékelt meghívón. A vetítésen a következő helyszínek lesznek láthatóak: Isztriában (Hum /a világ legkisebb városa/, Vrsar, Rovinj, Limski-fjord, Porec, Novigrad,Motovun /vár/, Pazin /Fojba-szakadék/, Brioni-szigetek, Pula, Hrastovlje, Socerb), a Szlovén-Alpokban (Bled /Vingar-szurdok/, Logarska dolina, Mozirje - Virágpark).
- A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges
Vetítés első félévi túráink képeiből
Notter Béla, 2011. november 29. 20.30A mellékelt meghívóban szereplő idő- és helymeghatározásokkal szeretettel várunk minden érdeklődőt 2011.12.10-én élménybeszámolónkra, vetítésünkre.
- A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges
Gyalogtúra - tánclépésekben
Notter Béla, 2011. november 28. 12.20Szombaton 29 fővel tartottuk meg Bakancsos-bálunkat a résztvevők nagy örömére. Volt nagy dínom-dánom, egy kiadós gyalogtúrával felérő testmozgás – ezúttal táncban előadva.
Hat órakor gyülekeztünk, előtte páran átrendeztük az Isaszegi Nyugdíjasok Baráti Körétől kapott helyiségeket. Jöttek csinos ruhában a túratársak, és velük végeláthatatlan sorban a gusztusosnál gusztusosabb sütemények. Éva idén is kirukkolt egy túrabakancs-imitáció süteménnyel. Az egyszemélyes - és ilyen feladatra senki által fel nem kért – zsűri (tehát jómagam) szerint a „csapatunkat legjobban kifejező” sütemény kategóriában Zsuzsa alkotása lett az első, aki ITK-felirattal látta el művét. Ital miatt se kellett a kocsmába kimenni.
Pontban hét órakor megérkezett a megrendelt vacsora. Választás szerint borjúpaprikás, vagy rántott borda volt a menü. Ízletes és bőséges volt, a buli végén még hazavitelre is – hasonlóan a süteményekhez – maradt. Nyolc órakor kezdődött a tánc, melyből derekasan kivette részét mindenki, akit nem gyötört valami „fiatalkori” nyavalya. Jó hangulatban szinte megállás nélkül szólt a zene. A legkitartóbbak fél háromig ropták a táncot. Többen sajnálták, hogy elmaradt az eredetileg meghirdetett tombola. Jövőre az is lesz!
- A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges
Oroszország - cári fővárosok és környéke (Szentpétervár, Moszkva)
Notter Béla, 2011. november 11. 11.06A vetítettképes élménybeszámoló szombaton 16 órakor lesz az isaszegi Falumúzeumban, meghívója alább látható. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
- A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges
Oroszország - cári fővárosok és környéke (Szentpétervár, Moszkva)
Dátum
- A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges
Téli vetítések
Notter Béla, 2011. október 15. 20.53Az Isaszegi Múzeumbarátok Köre és az Isaszegi Természetbarát Klub a tél folyamán négy vetítettképes beszámolót tart a Klub tagjainak túráiból, utazásaiból az alábbi időpontokban és témákban.
2011.11.19. Cári fővárosok és nyaralók (Szentpétervár, Moszkva)
2011.12.10. Hazai tájakon I. (Az ITK első félévi túrái)
2012.01.14. Isztria, Szlovén-Alpok
2012.02.18. Hazai tájakon II. (Az ITK második félévi túrái)
A kezdési időpont minden esetben 16 óra, helyszín: Falumúzeum (Isaszeg, Madách I. u.15). Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
- A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges



